#
#
#

Aktualności

 

 

Zapraszamy na wystawę do Domu Kultury w Wilczy

06 listopad 2017

Serdecznie zapraszamy na wystawę przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Katowicach " Powstania śląskie 1919-1920-1921  Uczestnicy-Pomniki-Rocznice" .

Wystawę będzie można obejrzeć w dniach 11-30 listopada 2017 w Domu Kultury w Wilczy ul.Karola Miarki 123. 

Więcej »

Koncert Aeroplanu

29 październik 2017
Od długiego czasu pytacie o koncert AEROPLANu, więc zdradzamy wreszcie szczegóły. Sprzedaż biletów od czwartku. Liczba miejsc jak zawsze ograniczona. Nie żartujemy. Lepiej od razu kupić i odebrać. Zapraszamy do biura GOKu w Wilczy oraz kontaktu telefonicznego. Za bilety można zapłacić przelewem, a same bilety odebrać w dniu koncertu. Zapowiada się kolejny świetny koncert. W tym roku gościnnie wystąpi zespół MjusiQ. Po świetnej dawce muzyki live, after party. Zapraszamy.
Po dokonaniu rezerwacji telefonicznej prosimy o wpłaty na nr konta 65 8460 0008 2002 0008 0389 0003. 
Więcej »

Spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem

23 październik 2017

    20 października 2017 w Domu Kultury w Wilczy odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem- śląskim pisarzem, dziennikarzem, historykiem. Organizatorami spotkania byli : Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach, Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Wiodącym tematem spotkania była śląska rodzina i jej wartości. Nie zabrakło też typowego śląskiego humoru. Po spotkaniu można było zakupić książki autora wraz z autografem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Więcej »

Akademia szachowa rusza

10 październik 2017

Serdecznie zapraszamy na zajęcia szachowe na Salę Damrota 5 w Pilchowicach. Zajęcia prowadzą doświadczeni instruktorzy z Akademii Szachowej z Gliwic. Warto spróbować. Szachy wspaniale rozwijają umiejęctności przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, cierpliwości, trenując pamięć.

Szczegóły na plakacie.

Więcej »

Nowy numer naszego kwartalnika

03 październik 2017

Zapraszamy do lektury. W najnowszym numerze wiele ciekawych tekstów i materiałów. Gorąco polecamy i pozdrawiamy. Jak zwykle "Informacje Historyczne i Kulturalne z Gminy Pilchowice" dostępne są filiach GOKu, bibliotekach, Urzędzie Gminy, PPK, u sołtysów. Zachęcamy także do odwiedzania strony www.historiapilchowice.pl, gdzie znajdziecie wydanie w wersji elektornicznej i dodatkowe materiały, które nie zmieściły się na łamach gazety. Polecamy.

Więcej »

TARGI WOLNEGO CZASU

26 wrzesień 2017

Już tradycyjnie zapraszamy wraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na TARGI WOLNEGO CZASU. Najbliższa sobota 30 września, od 12 do 18 na hali sportowej pilchowickiej szkoły. Zobaczcie ile różnych zajęć jest wokoło i jak ciekawie można spędzać czas. Przekonajcie się sami.

Więcej »

Spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem

24 wrzesień 2017

Zapraszamy Was na spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem - pisarzem, felietonistą, historykiem. Nic więcej nie trzeba dodawać. Spotkanie odbędzie się 20 października w sali Domu Kultury w Wilczy. Godz. 18:00, wstęp wolny. Zapraszają: Gminna Biblioteka Publiczna w Pilchowicach, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Wilczy oraz GOK Pilchowice.

Podczas spotkania będzie można zakupić wydawnictwa autorstwa Pana Marka. Jest okazja do autografu i pamiątkowej fotki. Serdecznie zapraszamy.

Więcej »

Startuje kolejny sezon z językiem niemieckim dla dorosłych

24 wrzesień 2017

Rozpoczynamy kolejny sezon kursu języka niemieckiego dla dorosłych. Jak corocznie zachęcamy chętnych do dołączenia do kursu. Dotychczasowi uczestnicy będą kontynuować kurs w odpowiednich grupach wg ustaleń z prowadzącą mgr germanistyki Marianną Krywalską. Nowe osoby mogą dołączyć do wymienionych grup po ustaleniu zaawansowania. Startujemy od 25 września.

grupa początkująca I poniedziałki 17:00-18:30 - Dom Kultury w Wilczy
grupa początkująca II poniedziałki 18:30-20:00 - Dom Kultury w Wilczy
grupa średnio-zaawansowana III środy 17:00-18:30 - Dom Kultury w Wilczy
grupa średnio-zaawansowana IV środy 18:30-20:00 - Dom Kultury w Wilczy
grupa zaawansowana czwartki 18:30-20.00 - Dom Kultury w Żernicy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Więcej »