#
#
#

Aktualności

 

 

Rozstrzygnięcie Konkursu "Kroszonka 2017"

10 kwiecień 2017

Dnia 9 kwietnia 2017 na IX Pilchowickim Kiermaszu Wielkanocnym rozstrzygnięty został Konkurs  "Kroszonka 2017" organizowany już po raz kolejny, przez Gminny Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom.

Dziękujemy za tak liczny udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczestnikom niewyczerpanych pomysłów.

 

Więcej »

Prezentacja jakli w nowym wydaniu

31 marzec 2017

Projektantka mody, Pani Aleksandra Malczyk na spotkaniu w Domu Kultury w Wilczy przedstawiła kolekcję współczesnych ubiorów damskich i męskich, inspirowanych śląskimi strojami ludowymi. Z dużym uznaniem publiczności spotkały się zaproponowane uwspółcześnione śląskie "jakle". Zdaniem uczestników tego bardzo dobrze odebranego pokazu, tego typu inspiracje mają duże szanse powodzenia.
Projekt SILESIA FOLK DISIGN wsparło finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej »

Otwarte treningi Nordic Walking

31 marzec 2017

Zajęcia poprowadzi licenjonowany trener PZLA - nordic walking Mariusz Winikajtis. Organizujemy trzy spotkania pokazowe w następujących terminach i lokalizacjach:
6 kwietnia o godz. 18:00 za Domem Kultury w Żernicy.
7 kwietnia o godz. 18:00 plac przy Przedszkolu i Klubie Nieborowice.
20 kwietnia o godz. 19:00 plac przy Zespole Szkół w Pilchowicach.


Zajęcia są bezpłatne.
Jeśli już chodzie z kijkami, to zabierzcie swój sprzęt. Na miejscu będzie też kilka kompletów, aby spróbować, czy to dyscyplina dla Ciebie.
Serdecznie zapraszamy do udziału. Warto sprawdzić swoje umiejętności i technikę pod okiem fachowca.

Więcej »

Pilchowicki Jarmark Wielkanocny

28 marzec 2017

Wraz ze Stowarzyszeniem Pilchowiczanie Pilchowiczanom, pilchowickim Sołtysem i Radą Sołecką zapraszamy na IX Jarmark Wielkanocny. Odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia w godz. 10.00-18.00 w hali Zespołu Szkół w Pilchowicach.
Program, jak zwykle - bardzo bogaty. Zaplanowane są: występy, warsztaty, wystawa prac malarskich, sprzedaż rękodzieła, kącik kawowy ze słodkościami i wiele wiele innych atrakcji. Szczegóły na plakacie.
Serdecznie zapraszamy!!! 

Więcej »

Warsztaty Wielkanocne

26 marzec 2017

Zapraszamy do udziału w Warsztatach Wielkanocnych w Klubie w Nieborowicach. Uczestnicy wykonają przepiękne wianki świąteczne.

Koszt to jedyne 10 zł !

Gwarantujemy dobrą, twórczą atmosferę, aromatyczną kawę i słodki poczęstunek. Szczegóły na plakatach.

Więcej »

Konkurs KROSZONKA 2017

22 marzec 2017

Zapraszamy do udziału w tradycyjnym konkursie kroszonkarskim, organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach oraz Stowarzyszenie Pilchowiczanie Pilchowiczanom. W konkursie mogą wziąć udział wyłącznie mieszkańcy Gminy Pilchowice.
Wystawa prac i ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 09 kwietnia podczas Pilchowickiego Jarmarku Wielkanocnego.

Więcej »

Od śląskiej tradycji do współczesnego designu... czyli dawne śląskie hafty, jakle, kiecki i zopaski ożywione w nowoczesny sposób

22 marzec 2017

Zapraszamy w czwartek 30 marca na godz. 18.00 do Domu Kultury w Wilczy na niecodzienne spotkanie z Aleksandrą Malczyk, dyrektorką ornontowickiego ośrodka kultury, autorką projektu "Silesia Folk Design". Przyjrzymy się pięknu dawnego stroju. Zastanowimy się, co dzisiaj może z niego być atrakcyjne. Pokażemy, jak mogą wyglądać współczesne jakle i stworzone z nimi stylizacje.
Wstęp wolny.  

Więcej »

Wernisaż Maćka Ossiana Kozakiewicza "Księga Traw"

14 marzec 2017

W piątek 17 marca o godz. 18.00 w Domu Kultury w Żernicy odbędzie się wernisaż Maćka Ossiana Kozakiewicza. Ten utalentowany malarz akwarelista, jest związany z naszą Gminą od wielu lat. Prowadzi w Nieborowicach Amatorską Grupę Malarską OssianArt dla młodzieży i dorosłych mieszkańców Pilchowic, gdzie uczestnicy realizują swoje pasje i zainteresowania.
Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Więcej »