#
#
#

Konferencja „Kalejdoskop literacki śląskiego humoru i satyry”

Czy istnieje śląski typ humoru, na czym polega jego specyfika, jakie ma korzenie? O tym i innych aspektach śląskiego humoru i satyry będziemy rozmawiać na VIII Powiatowej Konferencji Regionalnej dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji wszystkich zainteresowanych, a w szczególności bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów. Mamy nadzieję, że  kolejne spotkanie, podobnie jak poprzednie, zaowocuje zdobyciem nowej wiedzy i nawiązaniem bliższej współpracy uczestników Konferencji. Gwarantujemy nie tylko  rzeczowe wykłady i prezentacje, ale również sporą dawkę śląskiego humoru, zgodnie z tematem konferencji.

VIII  POWIATOWA KONFERENCJA REGIONALNA dla bibliotekarzy, nauczycieli i regionalistów  pt. „Kalejdoskop literacki śląskiego humoru i satyry” odbędzie się 27 października 2016 r. w Domu Kultury w Żernicy (Gmina Pilchowice).

O historii śląskiego humoru od czasów najstarszych przekazów datowanych na wiek XIII do czasów współczesnych, humorze i satyrze w ‘kinie śląski”, o śląskim komizmie ludowym, socjologicznych kontekstach śląskiego humoru, humorze i satyrze w śląskiej pieśni ludowej i o saskich fraszkach mówić będą: prof. zw. dr hab. Krystyna Turek, dr hab. Maria Świątkiewicz-Mośny,  dr Ilona Copik, prof. dr hab. Daniel Kadłubiec, Jerzy Ciurlok, Jan Hahn, Aleksander Lubina, Adam i Barbara Podgórscy.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

PROGRAM KONFERENCJI

SZCZEGÓŁY KONFERENCJI